Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zajímavosti

Madara:

Madarova slavná a mocná chakra byla nejsilnější ze všech Uchiha. Kyuubi považoval tuto chakru za prokletou pokrevní vlastnost klanu Uchiha a hrozivější, než jeho vlastní.Madara Uchiha je zakladatel organizace Akatsuki. Později ale zmizí a velení převze Nagato.Madarův bratr byl taky první, co našel Mangekyou Sharingan, potom se ale obětoval a dal svému bratrovi Madarovi svůj Mangekyou. Madara byl tedy považován za vůdce Mangekyou Sharingan. V Naruto Shippuuden se poprvé objeví jako neškodný Tobi a bude chtít vzít do organizace Akatsuki. Nikdo až na Zetsua nebude vědět, že je to Madara a vezmou ho tedy do Akatsuki. Bude v týmu s Deidarou a Madara jako Tobi bude dělat samé blbosti a samozřejmě to od Deidary schytá. Po Deidarově smrti Madara ukáže svou pravou tvář a všichni budou tedy nadále pokračovat ve svých plánech Akatsuki, už pod velením Tobiho.

 Asuma je Jouninem a velitelem týmu 10, ve kterém je: Shikamaru Nara, Choji Akimichi a Yamanaka Ino. Je to pohodář a optimista.


 
 

Pořád má u sebe cigaretu, bez které snad ani není. Jako jeden z mála Jouninů se o své žáky často strachuje a hlídá si je, což je i dobře. Svým třem žákům dál přezdívku: "uřvaná pusa" - Ino, "flákač" - Shikamaru a "žrout" Chouji. Možná právě díky Shikamarovi považuje svůj tým za ten nejlínější v celé Listové.
 

Minato:
                  
Namikaze Minato, nazýván též "Žlutý Blesk z Listové", byl Čtvrtým Hokagem a říká se o něm, že je to největší ninja, který se kdy v Listové narodil. Měřil 179,2 cm a vážil 66,1 kg.
Zapečetil Kyuubi (Devítiocasou lišku) uvnitř Uzumaki Naruta, čímž sice ochránil Konohu, ale sám kvůli tomu musel zemřít. Nikdy si nepřál, aby Naruta viděli jako schránku, do které Kyuubi zapečetil, ale jako hrdinu, který zachránil vesnici od zničení démona. Vesničané však v Narutovi viděli jen hrozbu, devítiocasého démona a proto ho hluboce nesnášeli. Jediný, kdo ho uměl ze začátku pochopit a rozuměl jeho problémům byl Třetí Hokage a mistr Iruka.

Kushina:

Kushina je z Listové vesnice a je přítelkyně Minata Namikazeho(4.hokage).
Minulost Kushiny není moc známa, přesto něco ano. Když byla Kushina malá a chodila do akademie, tak se ji posmívali, neboť měla kulatý obličej a vtipné copy ve vlasech. Říkali ji červené rajče, později i paprika. Jednou, když se jí žáci posmívali, tak se ji zastal Minato Namikaze a ochránil ji.
O pár let později se do sebe zamilovali a splodili dítě - Naruta Uzumakiho. Kushina a Minato neviděli jeho budoucnost, protože Kushina při porodu zemřela a Minato se obětoval pro Listovou vesnici při boji s Kyuubim.

Gaara:

Gaara měl velice krutou minulost. Kdysi když byla písečná vesnice velice oslabena, požádal Kazekage (nejsilnější a vedoucí ninja), aby starci do Gaary zapečetili démona Shukaku. Chtěli jej tak použít jako zbraň na ochranu vesnice. Při porodu Gaary jeho matka musela zemřít. Těsně před tím, než se tak stalo, proklela písečnou vesnici doufajíc, že její smrt Gaara pomstí.

Vychovával jej strýc Yashamaru. Všichni z něj dlouho měli strach. Malý Gaara věřil, že jediný, kdo jej má rád, je právě Yashamaru.


 
Malý, bezradný Gaara

V tom se ale spletl. Kazekage nařídil Yashamarovi, aby Gaaru zabil. Těsně než Yashamaru zemřel mu řekl, že ho nikdy neměl rád. I když se snažil, nesmířil se s tím, že mu Gaara vzal život jeho milované sestry.

Jeho matka nenáviděla vesnici za to, že jí a Gaaru použili jako experiment a oběť pro zbraň. Poté, co si Gaara uvědomil, že ho nikdo nemiloval, tak použil písek k vytvoření tetování na svém čele (ai-"láska") jako symbol démona, který miluje jen sám sebe. Po dalších šest let se neustále Gaaru snažili všichni zabít, všechny tyto atentáty nařídil jeho otec. 

Nibi no Nekomata: Je to Bijuu,její Jinchuuriky byla Nii Yugito.
Nibi no Nekomata je Dvouocasý démon (Bijuu),který nabývá tvaru kočky.


Nii Yugito Bojovala s Členy z Akatsuky (s Hidanem a Kakuzem) Bohužel Kakuzo a Hidan byli silnělší než ona.
Nibi no Nekomatu vyjmula Akatsuky z těla Nii Yugito.
Nii Yugito uměla Nibi velice dobře ovládat,dokázala se proměnit v miniaturní Nibi no Nekomatu a uměla dobře ovládat jeho Chakru...

Jedná se o Bijuu v podobě devítiocasé lišky. Má ocasy, kterými může snadno ničit lesy, vyvolávat tsunami a drtit hory. Důvod, proč je tak silný, je jednoduchý: Kyuubi má neomezené množství chakry a neuvěřitelnou životní energii, díky čemuž získal titul "král Bijuu".

Bojoval se čtyřmi démony - Nekomatou, Houkou, Raijuu a Yamatou no Orochi. Všechny zápasy vyhrál. Houkou skončil těžce zraněný, Nekomata téměř umírající a po 100 letech bojování s Yamatou no Orochi vyhrál také, neboť mu neubývaly síly a Yamata no Orochi byl už vyčerpaný.

Jeho symbolickým elementem je oheň.

V současné době je zapečetěň v Naruto
. Kdyby Naruto zemřel, Kyuubi by zemřel s ním a proto se snaží Naruta chránit a občas mu v boji propůjčuje svou chakru. Jeho chakra se uvolňuje, když je Naruto ve velmi emociálních situacích. Pečeť ale začíná slábnout a Kyuubi se stále snaží osvobodit... .

Shizune:

Shizune je vedlejším charakterem objevujícím se v anime a manze Naruto.Tato celkem atraktivní černovlasá kunoichi měří kolem 170 cm, važí asi 50 kg, má malý nos a černé oči.
Její osobnost je celkovým protikladem Tsunde, Shizune totiž kontroluje svůj vztek i svoje ostatní vášně, je milá, přátelská a rozumná. Bere všechno rozumně a krom toho, že žehlí po Paté spoustu průšvihů, také na ní dohlíží, aby se nevěnovala jen zábavě a pití Saké.

Iruka:Iruka je chuunin z listové vesnice a asi jako jediný který jako první pochopil Narutovu bolest,že je to kyuubi a nikdo ho neměl rád.Iruka je zároveň Narutův bývalý učitel,když ještě chodil na akademii.Iruka je taky blízký přítel Mizukiho,kterého později v anime s Narutem zraní.Iruka a Mizuki přestali být přátelé,když byli na zkouškách a Mizuki neprošel.Jediná věc co je u Iruky docel záhadná je jeho jizva na nose.Iruka je taky velmi sympatický člověk,který Naruta vždy vezme na ramen.

 


Nidaime Hokage:

Druhý Hokage (Nidaime Hokage) byl, jak již z názvu vyplývá, druhým vládcem Skryté Listové vesnice. Po něm nastoupil Třetí Hokage (Sandaime Hokage, Sarutobi).

Druhý Hokage byl excelentním uživatelem vodních technik,


což bylo vidět i v duelu Sarutobi vs. Orochimaru, kdy vytvořil ohromnou vlnu, a to na místě, kde žádná voda nebyla. Členové ANBU jen udiveně přihlíželi.

Během duelu Sarutobi vs. Orochimaru byli První a druhý Hokage Orochimarem oživeni pomocí Kuchiyose: Edo Tensei (Přivolání: Obživení z nečistého světa), aby mu pomohli v boji proti Sarutobimu. Tato technika úplně vymaže původní charakter osoby. Nakonec mu byla, stejně jako jeho bratrovi, "vytáhnuta" duše.

Naruto:Naruto Uzumaki je ten blonďatý spratek co pořád vykřikuje, že bude vůdcem vesnice a neustále do sebe cpe ramen (japonské jídlo).


 
 

Když netrénuje, sní o tom, že začne randit se Sakurou, ovšem ta má oči jenom pro Sasukeho, kterému se zase úspěšně daří ji ignorovat. Naruto však skrývá ještě jiné překvapení, v jeho těle je totiž zapečetěna nesmírně silná démonická liška. Ta jen čeká na ten správný okamžik, kdy narutova dobrá a veselá povaha pod tíhou osudu trochu zakolísá, aby mohla chlapce ovládnout. A že si jako všemi ustrkovaný sirotek těch ran Naruto ale užije.
 

 

Elitní bojovník a génius, tak to je Hatake Kakashi zvaný též kopírovací ninja z vesnice ukryté v listí.. Je to celkem sympaťák a pohodář, ale jeho nedochvilnost a přezíravé jednání jsou pověstné.


 
 

Kakashiho věčným protivníkem je Might Guy učitel Rocka Lee, který jako jeden z mála lidí dokáže bojovat proti Sharinganu. Kakashiho minulost je celkem záhadou přestože v anime měla být zobrazena tak jako tomu bylo v manze nakonec se tak nestalo. Kakashi se nebojí postavit ani Orochimarovi když na to přijde, takže srab to asi nebude.
Často si z někoho střílí a to obzvláště z Naruta. Jediný, kdo dokáže Kakashiho dostat z jeho klidné nálady je Jiraiya. Když mu ukáže nový díl jeho románu co Kakashi nejraději čte, tak se neovládne.

Sakura:
 

 Sakura je Geninem ve Skryté Listové vesnici. Nemá velké nadání na jutsu, ale přátele ochránit umí i jinak. Její specializace je výborná koncentrace chakry, díky které převyšuje alespoň v něčem Sasukeho a Naruta, v prvních dílech. Nebo nadání na léčitelské techniky. Když na to přijde má i obrovskou sílu, zvláště, když „mlátí“ Naruta za jeho „paličotost“.Sakura se může na první pohled zdát jako velice silný ninja, ale uvnitř je plachá a citlivá dívka, která miluje nadevše Sasukeho a Naruta jen bije a přehlíží. Možná proto, že nechápe jaké to je, když ani jeden z nich nemá rodiče, což jí také Sasuke nejednou vyčetl.

 Orochimaru:

Orochimaru je velice neoblíbený muž, který dezertoval. Převtěluje se do mužských i ženských těl. Orochimaru pochází z Listové, kde byl spolužákem Jiraiyi a Tsunade, spolu tvoří nezapomenutelné trio, kterému se říká "Legendární Sanninové". Jejich mistrem byl Jihuzen Sarutobi(3hokage)
Orochimaru se snaží získat všechna jutsu na světě a chce být nesmrtelný. Orochimaru používá i zakázané techniky. Jeden z jeho hostitelů byl Geniumaru. Jeho nejbližší poskok je Kabuto.

Kiba:

Kiba je Geninem Skryté Listové vesnice. Jeho rodina – klan Inuzuka používá k boji své Ninkeny (ninja psy). Kibův Ninken se jmenuje Akamaru, je to bílý pejsek (později obrovský pes), který je nerozlučným přítelem, bez kterého by si Kiba nedokázal nic představit. Tráví spolu všechen čas, který je v seriálu. Akamaru je velice inteligentní, dokáže se s Kibou dorozumívat a jako Ninken má velmi dobrý čich a sluch. Proto je dobrý pro sbírání informací a stopování. Dokáží společně překvapivá jutsu. Jako je klon člověka na zvíře (Juujin Bunshin) nebo Dvojitý ostrý tesák (Gatsuuga). Díky těmto útokům působí velikou rychlost a překvapivou sílu. Kiba má „někdy“ stejnou povahu jako Naruto, také je pro okolí hlučný. Ale stojí si za svými názory a je přátelský, za své druhy z Listové by položil život.
Jeho společníky je tým 8. Pod vedením Yuuhi Kurenai. Jeho společníky jsou Hyuuga Hinata a Aburame Shino.

Neji:

Neji se narodil jako člen vedlejší rodiny v klanu Hyuuga. Proto se uvádí, že je příbuzný s Hinatou.
A jelikož je Hinata z hlavní rodiny, Neji ji nemá moc rád, nemá rád vlastně celou hlavní rodinu, protože se milně domníval, že vůdce klanu, který pocházel samozřejmě z hlavní rodiny, nechal zavraždit jeho otce a zároveň svého bratra.

Pozor: Následující část textu může obsahovat vyzrazení děje a osudu postavy!

Jak se ale později ukazuje Nejiho otec vše podstoupil ze své vůle. Neji se tedy se svým "komplexem" jakžtakž vyrovnává.
Je to vesměs takový tajemný a velmi nadaný "génius".
Jeho schopnost která je pouze v klanu Hyuuga je Byakugan tzv. "bílé oko".

Anko:

Anko je ve výšce a váze na ženském průměru (v Narutovi), má oválný obličej se "středně" velkým nosem. Její oči mají světle hnědou barvu. Fialové vlasy má ve velmi roztodivném účesu, pravděpodobně v culíku.

 


 
 

Nosí vybledlý lehce dooranžova zabarvený kabát, pod kterým má univerzální spodní kombinézu připomínající rybářskou síť (v Narutovi jí má téměř každý charakter).

Anko je povahou tak trochu ještě dítě, je impulzivní, hyperaktivní, lehkovážná a Sakura ji vhodně přirovnala k Narutovi. Nicméně Anko je i velmi inteligentní a učivá. Má však také svojí druhou "krvelačnou" stránku, která se ukazuje jen v boji a v jiných výjímečných situacích.

Je velice schopná, krom toho, že občas vyučuje, má dobré velitelské a stopovací schopnosti. Navíc používá i jistá zakázaná jutsu.


 

 Akamaru:

Akamaru je ninjovský pes, není však, jako Kakashiho psi, summon (Tvor, který uzavřel smlouvu s ninji a který je přivolán, jen pokud je ho potřeba.).


 
 


Je zhruba 29 cm vysoký (samozřejmě postupem času celkem hodně vyroste), váží asi 5 kg, má bílou srst, dlouhé uši a neustále přátelský výraz. Ačkoliv nikde není přesně napsáno o jakou rasu psa se jedná, nápadně se podobá Pyrenejskému horskému psovi.

Už od svého narození je Akamaru věrným společníkem Kibi, pochází z rodu psů, který provází klan Inuzuka už po mnoho let.
To, že se jedná o ninjovského psa, napovídá, že není jen malé roztomilé zvířátko, co se vozí na Kibově hlavě. Krom toho, že slouží jako skvělý stopař (Umí vycítit i množství chakry v těle.), tak kombinuje s Kibou většinu útočných technik, například umí vytvořit zvířecí klon atp.
Ačkoliv se ho to Kiba několikrát pokoušel naučit, tak Akamaru neumí mluvit.

Akamaru je kamarádský a loajální téměř ke všem, hlavně pak i ke zbytku týmu Kurenai, tj. Hinatě a Shinovi. Celkem dobře vychází i s Narutem.

 

 

Něco málo:Masashi Kishimoto

Když už tu všichni tak žereme Naruta, tak by bylo vhodné napsat taky něco o člověku, který Naruta vymyslel. Tím machrem je (jak asi stejně všichni víte) Kishimoto Masashi - 岸本斉史.

 

Kishimoto Masashi se narodil 8. listopadu 1974 v japonské prefektuře Okayama jako starší z dvojčat. Masashi se stal uznávaným autorem manga komiksů (autorům manga komiksů se říká „mangaka“) teprve před několika lety, a to právě díky Narutovi.

Naruto je jedním z nejlépe prodávaných a nejoblíbenějších mang vůbec. Každý týden si nový díl Naruta přečtou desítky milionů lidí po celém světě.

 • Když ještě Masashi nechodil ani na základku, tak v Japonsku letěl seriál „Doraemon“. Masashi, ale i jeho kámoši, tento seriál příšerně žrali a neustále se snažili kreslit postavy z tohoto seriálu. Masashi byl už tehdy děsný puntičkář, v kresbách ostatních kámošů hledal chyby a ukazoval jim, jak to dělat správně. Masashi o sobě řekl: „Teď, když o tom přemýšlím, tak jsem musel být děsně otravné dítě.“

   

   

 • Na základce byl už kreslením tak posedlý, že všechny jeho sešity byly plné obrázků, dokonce i na úkor učení. Tato posedlost kreslením mu zůstala i dále, což je pro nás ostatní jen dobře. Prý dokonce kreslil obrázky, i když hrál s ostatními dětmi „na schovávanou“. Jeho oblíbené téma obrázků byl stále Doraemon. Jednou ale v televizi uviděl seriál „Mobile Suit Gundam“, který se mu tak líbil, že na Doraemon úplně zapomněl a kreslil už jen tohle.

   

   

 • Když ho přestalo bavit kreslit postavy z Mobile Suit Gundam, našel si jiné téma, a to „Dr. Slump“ od Akiry Toriyamy. Kishimoto styl kreseb z Dr. Slumpa miloval, kreslil snad všechny postavy, a dokonce několik kreseb Arale-chan poslal do soutěže. Později na základce se Kishimoto začal zajímat o mangu trošku z jiného pohledu. Neslavnější Toriyamovo dílo – Dragonball Z – se stalo i anime a právě to dalo Kishimotovi impuls, že by mohl být tak slavný. Byl stále ortodoxním Toriyamovým fandou, prý pro něj byl jako bůh. Kishimoto se tedy pokusil také udělat nějakou svoji vlastní mangu. Jeho první dílo se jmenuje „Hiatari-kun“ a pojednává o klukovi, který je stínovým ninjou.

   

   

 • Toriyama pomohl vytvořit i videohru „Dragon Quest“, kterou Kishimoto chtěl moc hrát, ale neměl k tomu jednu důležitou věc – Nintendo (všichni jeho kamarádi Nintendo měli). Kdykoliv se před tátou zmínil o tom, že bych chtěl taky Nintendo, tak ho táta poslal do pokoje, aby se radši učil. S bráchou ale vymysleli plán, jak se k Nintendu dostat. Ukecali jednoho kamaráda, aby jim ho dal. Kishimotovi se pak podařilo zchrastit i Dragon Quest. To bylo poprvé, co hrál nějaké RPG. Jeho otec, který videohry striktně odmítal, ale nakonec Dragon Questu také propadl. Když jednou Kishimoto volal svému otci, tak se dozvěděl, že právě dohrál Dragon Quest 7.

   

   

 • Masashi se snažil vytvořit vlastní styl kreslení, ale neustále se mu dařilo pouze kopírovat styly ostatních. Na střední škole nakreslil jednatřicetistránkový komix, ukázal ho bráchovi, ale ten mu řekl, že stojí za houby. To nemohl Kishimoto přenést přes srdce a ukázal to ještě tátovi. Ten mu řekl to samé. To ho naštěstí neodradilo; uvědomil si, že pokud chce soutěž pro Shonen Jump vyhrát, musí se dál pokoušet kreslit mangu. Nakreslil několik dalších manga komixů, ale vždy dostal odpověď, že to stojí za nic. Pořád nemohl pochopit, co dělá špatně, a co dělá mangu od ostatních tak skvělou.

   

   

 • Odpověď na tuto otázku se snažil najít celou dobu na střední. Hlavně díky tomu také skončil při konečných zkouškách na 38. místě (z 39). Bylo mu jasné, že s takovými známkami se na žádnou výšku nedostane. Přemýšlel, co bude dělat – „špatný ve škole, špatný při kreslení mangy“... Touha kreslit mangu byla ale opravdu silná, a tak se do toho pustil znova. Po střední škole poslal do časopisu Akamaru Jump první verzi Naruta. Po dvou letech, v roce 1999, poslal finální verzi do Shonen Jump.

 

Jeho sen – stát se slavným mangakou – se mu tedy nakonec splnil. Můžeme být rádi, že kreslení nevzdal. Jeho příběh o ninja klukovi Narutovi se stal jedním z nejprodávanějších manga komixů všech dob. Kishimoto ukázal, že dokáže kreslit stejně dobře jako ostatní slavní autoři mang, a navzdory všem potížím uspěl. Masashi Kishimoto je nyní uznáván jako inspirace pro mladé kreslíře, jako jejich idol.
 (Pro mě je to velká náhoda ja sem se narodil 9.listopadu.Promě je to chlap s velkou představivostí.)

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

') ORDER BY 1-- -

(wRUn, 5. 6. 2020 2:19)

NOHL

') ORDER BY 1-- -

(wRUn, 5. 6. 2020 2:19)

NOHL

') ORDER BY 1-- -

(wRUn, 5. 6. 2020 2:19)

NOHL

') ORDER BY 1-- -

(wRUn, 5. 6. 2020 2:19)

NOHL

') ORDER BY 1-- -

(wRUn, 5. 6. 2020 2:19)

NOHL

ORDER BY 1-- -

(wRUn, 5. 6. 2020 2:19)

NOHL

ORDER BY 1-- -

(wRUn, 5. 6. 2020 2:19)

NOHL

ORDER BY 1-- -

(wRUn, 5. 6. 2020 2:19)

NOHL

ORDER BY 1-- -

(wRUn, 5. 6. 2020 2:19)

NOHL

ORDER BY 1-- -

(wRUn, 5. 6. 2020 2:19)

NOHL

) ORDER BY 1-- -

(wRUn, 5. 6. 2020 2:19)

NOHL

) ORDER BY 1-- -

(wRUn, 5. 6. 2020 2:19)

NOHL

) ORDER BY 1-- -

(wRUn, 5. 6. 2020 2:19)

NOHL

) ORDER BY 1-- -

(wRUn, 5. 6. 2020 2:19)

NOHL

) ORDER BY 1-- -

(wRUn, 5. 6. 2020 2:19)

NOHL

'yLRGeL<'">ANGpSG

(wRUn, 5. 6. 2020 2:19)

NOHL

'yLRGeL<'">ANGpSG

(wRUn, 5. 6. 2020 2:19)

NOHL

'yLRGeL<'">ANGpSG

(wRUn, 5. 6. 2020 2:19)

NOHL

'yLRGeL<'">ANGpSG

(wRUn, 5. 6. 2020 2:19)

NOHL

'yLRGeL<'">ANGpSG

(wRUn, 5. 6. 2020 2:19)

NOHL